Neříkej, že chceš dát, ale dej! Naděje nikdy neuspokojí.

Květen 2010

Kryštof - Plán

29. května 2010 v 19:39 | Jitinka |  Písně
Tak.. charitativní koncert byl fajn..

a teď si uděláme koncert sami.. :)

A tahle je krásná...
je šikovnej, že dokáže napsat takový krásný vyznání..

.. a mlčky se ptám, co mi dáš víc?

už nevím, co s tím.. máš snad plán?Já vím, že to musím vydržet, ale cítím se opuštěně, odstrčeně.. a nemilovaně.
Achjo. :(
Bude líp? Možná.. a možná taky ne.
Možná je to jen začátek konce..... letíme nebezpečně.. chci ať to trvá věčně, kdoví, kdo dřív.. zmáčkneme spoušť.
..spíše než výlet na Měsíc, chci soukromý tryskáč z papíru a krepové růže ze střelnic..


Jak mě se nechce učit.. :D

29. května 2010 v 15:34 | Jitinka |  Pod pokličkou
Mám toho celkem málo, ale vůbec se mi to nechce drmolit.. ale defakto už to skoro umím.. tak taky zkouška je už v úterý..

Ještě to tak dvakrát, možná třikrát projdu a snad to bude stačit. Ale nejradši bych dělala jiný věci.

To je hrozný, jak člověka dokáže jedna zkouška otrávit. :D

Ale mám pozitivní zprávy.. za hodku jdu na charitativní koncert na děsně známou skupinu (:D) "Na šikmé ploše", tož dúfám, že to bude dobrý. :)

A druhá, ještě pozitivnější zpráva, že nakonec budu mít možná brigádu, ale nezakřikněme to.. bylo by to super, tak mi držte pěstičky, ať to vyjde. V pondělí se to rozlouskne...

No a zítra, jestli bude slušně, tak bych konečně mohla jít poprvý běhat, ale uvidíme.. vždycky když chci začne pršet.. no není to pech?
Odpovím si sama, je! :D

Tak zatím.. :P

Nový design

26. května 2010 v 17:38 | Jitinka |  Pod pokličkou
Takže.. po hodně peripetiích, jsem konečně dodělala svůj nový design.

Zlobily totiž kostičky, takže jiná možnost nebyla.

Musím sama uznat, že tamten byl lepší, ale.. tenhle taky není snad tak hrozný.

Změna je život. :)

Cvičte se mnou IV.

26. května 2010 v 11:12 | Jitinka |  Tancování
Dneska to pro změnu nebude aerobik, ale posilování, protože..  přiznejme si to, aerobikem toho moc neposílíte.

Vybrala jsem partii, která trápí téměř každou ženu. Je to břicho.  Když máte špek na břiše, není to moc sexy.. zvláště v plavkách ne a protože se blíží léto (musíme doufat..), tak je potřeba na bříšku zapracovat. :)

Našla jsem na youtube super video.. je tam krásně i vidět, jak se ty svaly hýbou, když děláte nějaký cvik.

Jedinou nevýhodou tohoto videa je ta strašná hudba v pozadí.. není vůbec motivační.. sice udává tempo, ale.. není nad to mít při cvičení dobrou motivační hudbu.  A ještě to anglické jedna, dva po celou dobu.. může dost lézt na nervy. Takže jedině jak tomu zabránit je.. si zvuk stlumit a pustit si muziku vlastní.. :)


Každý chce být v něčem dobrý..

24. května 2010 v 19:35 | Jitinka |  Zamyšlení
Včera náš hokejový tým vyhrál.. :) To vůbec není novinka, každý normální Čech to ví.. já vím..;)

Každý chce být v něčem dobrý, lepší, nejlepší a hokejistům se to podařilo.

Právě s jejich vítězstvím jsem přišla na tu myšlenku.. samozřejmě, nepřišla jsem na nic extra. Tohle každý ví a každý to pociťuje.

"Chci být v něčem dobrý.. lepší, nejlepší."

Ale jen málo lidem se toto podaří. Nejspíš nejsem jediná, která se sebe sama ptá.. V čem jsem já dobrá? Otázka v čem jsem já nejlepší nemá ani smysl pokládat. Odpověď by byla jasná. V ničem nejsem nejlepší...

Ale vraťme se k prvotní otázce. V čem jsem já dobrá? O této otázce neustále přemýšlím.... Abych byla k sobě upřímná, nenašla jsem skoro nic. Bohužel jsem průměrný člověk. Někdy si vlastně říkám, proč tu jsem? Vždyť nic neumím, v ničem nevynikám a prozatím jsem vůbec nic nedokázala. Ale.. Bůh má pro každého nějaký plán...

No, dobře.. nechme pro tuto chvíli náboženství stranou.:)

Být v něčem dobrý, to je o vůli. A mít silnou vůli je cesta k tomu být v něčem dobrý/á.

Chceš dobře umět anglicky? Můžeš... ale je k tomu potřeba učit se a mluvit. Chceš umět hezky tancovat? Můžeš.. ale musíš trénovat.

Jak se říká, všechno jde, když se chce. Ale jenom chtít, to ti nepomůže. Musíš proto něco udělat.

Už dávno jsem chtěla být dobrá ve spoustě věcí.. a kam jsme se dopracovali? Téměř nikam. A tak jsem se rozhodla pro to něco udělat. :)

Prázdniny budou ve znamení usilovné práce. Tentokrát budu tajemná a nenapíšu, co bych chtěla zvládnout, protože když to teď tady vykřičím do celého světa :) a nic z toho se mi nepovede (jo, je toho víc.. :)), budu frustrovanější než jsem teď.
Asi už těžko budu v něčem nejlepší, ale pro svůj dobrý pocit chci, abych si hodně potichoučku mohla říct. Jo, jsem dobrá.. dokázala jsem to.
A pokud se mi něco povede, tak nebojte.. pochlubím se s tím. :P

Přeji všem, kdo chtějí něčeho dosáhnout, ať je to sebevětší maličkost, aby hlavně měli dostatek odhodlání a vůle k uskutečnění...

Citát

23. května 2010 v 19:07 | Jitinka |  Citáty

Musíme se dostat na nějakou cestu, ať už vede kamkoliv, cesta říká aspoň "kupředu", ale bezcestí mlčí.

Karel Čapek

Jean Moréas - Děvče hovoří

22. května 2010 v 18:52 | Jitinka |  Básně
Z knihy Franouzská poezie nové doby - Karel Čapek

Fenikl mi pravil: Má tě rád,
že co chceš s ním můžeš udělat;
jen se ustroj, než se navrátí.
- Fenykl vždy jenom lichotí!
Slituj se Bůh nad mou duší!

Chudobky mi řekly: Jak jsi, bloud,
na slovo mu mohla spolehnout?
Jeho srdce lásky necítí.
- Chudobky, je pozdě raditi!
Slituj se Bůh nad mou duší!

Šalvěje mi řekly: Nečekej,
v jiné náruči jsem našel jej.
- Šalvěj, smutná šalvěj, tebe si
věnečkem chci vplésti ve vlasy...
Slituj se Bůh nad mou duší!

Timothy..

21. května 2010 v 19:47 | Jitinka |  Písně
Je na čase představit jednu křesťanskou slovenskou kapelu..

.. a znám ji díky jednomu člověku.. (když neřeknu jeho jméno.. je to pro mě méně bolestnější, proto mu prostě budu říkat "člověk". Víte, asi nikdy nedám svýmu dítěti, jestli někdy bude.. jeho jméno. Každou chvíli si ho připomínat.. jsem ráda, že ve své blízkosti žádného Marka nemám.. a když je to v televizi.. nejradši bych přepla kanál.. prostě mi chybí jako významná osoba v mým životě a nejde o to, že jsem s ním chodila. Chybí mi jako kamarád.. dobrý kamarád.)

Štve mě, jak moc ovlivnil můj život a pak zmizel.. ale co mohu dělat. I kdybych se postavila na hlavu, tak se mnou už nikdy nepromluví..  Je těžké zapomenout, když.. každý den narazím na něco, co souvisí s ním... Kdybych aspoň věděla, proč to udělal.. dokázala bych zapomenout lépe, takhle to prostě nejde a pořád si budu říkat.. proč?...


No nic.. tady máte malou ochutnávku.. :) Bohužel toho na youtube moc nenajdete, což je velká škoda. Já teda mám (asi) jedno celé cd. Nevím přesně.. posílal mi to... no a už je tu zase. Kdybych chtěla být zlá, tak řeknu, že je jak mor, ale protože zlá nejsem tak neřeknu nic.  Prostě mi to poslal  člověk.Věřte, že dokáže urobit nemožné veci, ale to, co si nejvíc přejete.. to většinou neudělá. A proč? Protože on ví, že to pro Vás není správné a že to tak nemá být. A každá bolest jednou přebolí.. jen to chce hodně trpělivosti, hodně vyplakaných slz, hodně trápení.. ale jednou přijde konec..
Nevěříte? Tak věřte.. já jsem toho živým důkazem... Hodně trápení už bylo, hodně (ne)trpělivosti taky už.. a vela slz ještě bude.. ale věřím, že jednoho dne se probudím a nějaký člověk už bude jen hodně dávnou vzpomínkou..
Teď mě napadlo, že je něco, co by se mohli ateisti od křesťanů učit.. a to trpělivosti. Kdo by mohl být trpělivější než kresťan, který se každý den modlí za tu stejnou věc, které třeba ani nikdy nedosáhne...

No, tak si dáme ještě moji nejoblíbenější..přímo ji miluju.. a úplně cítím tu dobu, kdy jsem ji slyšela poprvý.. :(


A nikto netuší ako sa cítím.. nikto sa nepítá, čo ma tak ničí.. prečo dnes plačem, preto tak kričím, prečo tak uťěkám, prečo sa trápím..
A potom hore zavolám, mraky sa z razů rozídu, duha znova svoje barvy ukáže.. už nikdy nebudem sám.. nikdy zabudnutý..

(omlouvám se, pokud je to špatně napsané..)Bude mi smutno..

19. května 2010 v 16:31 | Jitinka |  Pod pokličkou
Dneškem skončil semestr. Kromě jedné zkoušky už mám všechno za sebou... :)

Měla bych být samozřejmě ráda. Já jsem, ale..

.. asi mi bude smutno po lidech, na které jsem si za ten rok docela zvykla.

Káťa, Jarča, Janča, Sonča, Romča.. Štěpi.. samozřejmě i ostatní, ale tihle asi nejvíc.

4 měsíce volna.. zní to hezky, že?

Zní.. jen mi při té představě vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Jsem asi pro všechny blázen, jen já vím svý, proč to tak je..

Jinak všem, co udělali maturu nebo státnice, tak těm moc gratuluji. Před rokem jsem taky maturovala.. příjde mi to, jak před deseti lety. A jsem ráda za to, že jsem už ze střední pryč.. a že jsem potkala nový lidi.. a některý zvlášť důležitý. :) Takže defakto s koncem střední začalo nejhezčí období mýho života, snad ještě pár chvilek urvu..

Takže se těšte na to, co Vás hezkého čeká.. a ono Vás určitě čeká. ;)

Khoiba - Pathetic

15. května 2010 v 18:44 | Jitinka |  Písně
Píseň z filmu Restart.. myslím, že jsem to už viděla.. to podle té věty.. "Slib mi, že si mě nikdy nevezmeš.." Ale na děj si nemůžu vzpomenout..

Je taková.. smutná, melancholická.. prostě jako já..


Pampeliška

15. května 2010 v 18:38 | Jitinka |  Květinky
pampelišky

Pampelišky mi připomínají dětství, kdy jsem byla na dědově louce a dělala si věneček. Pak jsem ho hodila do řeky a čekala, kde se zastaví... :) A potom ty špinavé ruce a kolena.. :D...  Někdy bych to chtěla vrátit zpátky...

Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale auct. non Wigg.), často uváděná pod názvem smetánka lékařská je běžná rostlina z čeledi hvězdnicovitých. Má nápadná žlutá květenství.

Pampeliška lékařská je vytrvalá plevelná bylina vysoká 5-40 cm, s houževnatým zásobním kořenem. Listy tvoří přízemní růžici. Květenství vyrůstají z listové růžice na dutých stvolech a tvoří je zářivě žluté květní úbory. Květní úbory jsou tvořeny až ze 200 jednotlivých jazykových květů.
Kvete od dubna do srpna, plodem jsou nažky s bílým padáčkovitým chmýřím, díky kterému se semena velmi snadno šíří větrem na velké vzdálenosti. Celá rostlina je prostoupená mléčnicemi, které při utržení roní bílou hořkou šťávu - latex, zanechávající po zaschnutí na kůži tmavé skvrny.

chmýří

Center stage - Tanec s vášní

12. května 2010 v 18:28 | Jitinka |  Knihy, filmy, recenze..
Film Tanec s vášní  v originálu Center stage .. je o baletkách a baleťácích.

No, mnoho lidí by řeklo bezduchý romantický film, pro oživení je tam ještě tanec.

Ale mě se to vážně páčilo.. :)

Takovou dokonalost v žádném tanci nenajdete. Balet je prostě dokonalý. Jako malá jsem měla tajný sen.. asi uhodnete jaký. :D

Sen se samozřejmě nevyplnil.. takových snů já měla fůru, no.. ale dodnes se mi balet líbí.  A tenhle film doporučuji všem, komu se líbí balet a tanec jako takový.. pač v tomto filmu uvidíte i modernější způsob baletu. :)

Tady máte finální scénu.. a právě tu s modernějším baletem. :)No a znáte takovéto taneční filmy.. vždycky mají pokračování, ani tento nezklamal... Center stage- Turn it up .. Akorát, že se mi už tolik nelíbil.. není už tolik o baletkách.. a je tam přidán ještě jiný druh tance.. ale i tak je to pěkný. ;)


Jelikož nevíte, kdo je kdo.. tak to tak nezaujme, jak v tom filmu. Takže doporučuji raději se na to kouknout ve filmu, než takhle vytrhle z kontextu.

Tak Vám přeji pěknou zábavu u filmíků. ;)

BPM - Jeden z mnoha..

8. května 2010 v 10:02 | Jitinka |  Písně
Možná je to jen píseň, možná je to víc..

Mráz mi běhá po zádech,
Samota natahuje ránu
Tak mně nech,vnímat dech
Běžet teď,čistej let...

.......

Je tu Ginsbergovo Kvílení, je tu věčné míjení
Míjení se na ulicích míjení se v tramvaji.
Míjení se s dobou,míjení se s posláním
Míjení se podobou, lidi si rádi LŽOU...Nechci si spálit tělo,jenom proto, že se chtělo
vyhnout strachu z vlastní samoty...

Téma pro blog.cz - Tanec

6. května 2010 v 19:37 | Jitinka |  Téma týdne
Supr téma. :)
Tanec je krásný, a to ho sami umět ani nemusíme, stačí se někdy jen dívat. :D

Základem pro každého je asi taneční. :) Většina lidí jím prošla, je to prostě takový základ do života.  A nutnost pro pozdější plesy...

A co bych o něm ještě mohla říci? ... Tanec je okno do duše. Tancem totiž můžete vyjádřit cokoli.. radost, smutek, lásku, hněv..  A umí to každý, i když to defakto neumíte. Stačí malinký pohyb.. a tím už mluvíte, stačí jen vnímat...

Tancem můžete říct prostě cokoli, aniž byste otevřeli pusu. A to je na tom to nejkrásnější (hlavně pro introverty :D)
tanec