Neříkej, že chceš dát, ale dej! Naděje nikdy neuspokojí.

Duben 2010

Cvičte se mnou III

30. dubna 2010 v 16:52 | Jitinka |  Tancování
Jelikož teď cvičím pravidelně každý čtvrtek v tělocviku aerobik, tak už mi nezbývá chutě a hlavně času na to, podnikat něco sama.
Ale chápu, že nemáte co cvičit (:D).. tak sem přidávám další zajímavou formu aerobiku - Taebo, které jsem samozřejmě taky kdysi zkoušela. Samozřejmě.. nedávala bych sem nic neprověřeného a na vlastní tělo vyzkoušeného. :P

Nejdříve si ale povíme, co Taebo vlastně je. :)

Krátce řečeno, je Tae-bo moderní druh aerobního cvičení, které kombinuje prvky karate taekwon-do a klasického boxu s prvky tanečního aerobiku.

Tae-bo má svoji filosofii, která je rozdělena do tří jednotlivých stupňů. V prvním stupni, tedy v Basic, je nejdůležitější a ústřední myšlenkou GET THE FIRST PLACE BY YOUR OWN. Což ve volném překladu znamená zvítěz sám nad sebou, neporovnávej se s druhými. Důležité je jen to jak se ty cítíš, aby ty si byl lepší než jsi byl včera, před týdnem, měsícem, rokem...

Při Taebu se počítá nahlas do osmi...

A poslední informace.. Taebo je konečně i pro muže!! :)
P.S. Jestliže Vám poslední dobou videa na mém blogu nefungují.. klikněte znovu na video a zobrazí se Vám okno s youtube, a tam už video fungovat bude. ;)


Tak hodně zábavy při cvičení. :P

Návod, jak zabalit prezentaci s videem nebo zvukem

24. dubna 2010 v 19:41 | Jitinka |  Může se hodit..
Nedávno jsem potřebovala "zabalit" prezentaci s videem tak, aby při vložení někam jinam hrála. Tak jsem hledala na netu a nemohla jsem nic najít. Díky jednomu kamarádovi jsme na to nakonec společně přišli.

Tento návod se netýká pouze toho, že to "někam" potřebujete vložit, ale také, že to někomu chcete poslat třeba přes mail, icq a podobně.


Jistě existuje více způsobů, jak docílit, aby video nebo zvuk v té prezentaci fungoval. Tady popíšu jeden, maximálně dva způsoby, jak toho docílit.

Ještě než se do toho pustíte, důležité informace:
  • video mějte ve formátu avi, nejsem si jistá jestli jiné formáty Vám do prezentace půjdou
  • zvuk, wmv nebo mp3 - tady si už tuplem nejsem jistá, jaké formáty se přehrají.. však zkuste sami, uvidíte nebo spíše uslyšíte, jestli to hraje
  • tento způsob zabalení jde jen v Powerpointu 2003 a 2007. Powerpoint 2002 nejde. Takže ještě než se pustíte do činnosti - zjistit jakou máte verzi!
  • prezentace přes Openoffice - Impress Vám zabalit takto nepůjde

1) Vytvoříme si někde v počítači složku.
(Pro pomalejší: klikneme v prostoru - třeba na ploše,  pravým tlačítkem myši, zobrazí se nám kontextová nabídka, najdeme v ní slovo: vložit. Na toto slovíčko najedeme myškou a zobrazí se nám další nabídka, vyhledáme slovo: složka a na toto slovíčko klikneme (pouze jednou!). V tuto chvíli máme vytvořenou složku, kterou můžeme přejmenovat. Protože potřebujeme, aby se nám složka otevřela, klikneme na ni dvakrát.)


2) Do složky zkopírujeme Powerpointovou prezentaci (jak již bylo řečeno, jedině Powerpoint, Impress nebo jiný druh prezentace vám tímto způsobem zabalit nepůjde!) a zvuk nebo video, které jsme použili v prezentaci.
(Pro pomalejší: Najdeme si v počítači Vaši vytvořenou prezentaci v Powerpointu, klikneme na ni a zmáčkneme CTRL+C - v případě kopírování nebo CTRL+X - v případě, že ji chcete rovnou dát do složky a nevytvářet "kopii". Otevřete si dvojklikem vytvořenou složku a zmáčknete CTRL+V - v obou případech, které jste předtím použili. Stejným způsobem zkopírujete nebo přesunete zvuk nebo video.)


3) Znovu otevřeme Powerpoint, pro jistotu znovu vložíme zvuk a to přímo z naší vytvořené složky, ve které už máme multimédium připravené, po vložení překontrolujeme zda multimédium funguje.
(Pro pomalejší: Jak dostat vůbec to video do té prezentace? Verze 2007 - nahoře lišta vložení, na liště je ikonka zvuku nebo videa, klikneme -> zvuk ze souboru.. -> v počítači si najdeme naši vytvořenou složku se zvukem nebo videem, označíme a klikneme na otevřít, popřípadě klikneme dvakrát a zvuk či video se nám také vloží do prezentace, verzi 2003 - Vložit -> video nebo zvuk -> zvuk ze souboru..)

4) Nyní konečně přejdeme k zabalování. Soubor -> publikovat -> balení pro disk CD-ROM. Tento postup je u verze 2007 u 2003 to bude nějak podobně. V tomto případě nemohu moc sloužit, protože verzi 2003 nemám.
balení na disk CD-ROM

5) Klikneme tedy na balení pro disk CD-ROM a zobrazí se nám tabulka. Dole vlevo zvolíme kopírovat do složky.


tabulka

6) Zobrazí se Vám další tabulka, kde vyberete název složky a umístění. Nyní stačí dát Ok.
(Pro pomalejší: Umístění znamená, kam se Vám balíček uloží. Vedle umístění, které tam už vždycky nějaké bude, je nabídka Procházet... při kliknutí si to tam můžete vybrat, doporučuji dát si to třeba na plochu, abyste to nemuseli hledat.)


7) Na dalším obrázku vidíte tabulku, která se Vám zobrazí. Stačí dát ano.

propojení


8) Nyní počítač začne vytvářet balíček, může to chvilinku trvat. Po skončení práce Vašeho Powerpointu stačí vybrat zavřít.

9) Balíček máme hotový, prezentaci můžeme zavřít. Nyní si balíček najdeme v počítači - tam, kam jsme si ho uložili.
(Pro pomalejší: Pokud jste mě poslechli a dali jste si umístění na plochu, najdete ho na ploše.)

10) Pokud jste se dívali dovnitř balíčku (složky), našli jste tam spoustu souborů. Nyní stačí balíček zazipovat a je tohovo. :) Důležitá informace: až si zazipujete Váš balíček a pak ho otevřete, Vaši prezentaci spustíte přes PPTVIEW.EXE a ne přes "normální" prezentaci, tak by Vám zvuk nebo video zase nehráli. ;)
(Pro pomalejší: Jak zazipovat složku neboli Váš balíček? Já používám tento způsob, ale nejspíše to jde více způsoby. Znáte přeci počítače. Proč to dělat jednou cestou, když to jde více. :) Takže klikneme pravým na naši složku a vybereme Přidat do "CD prezentace.rar" (a to je všechno, počítač si s tím už poradí) - toto prý není přímo zip, ale taky se tak chová a dokonce složku zmenší lépe než normální zip. Pokud nic takového v nabídce nemáte, zeptejte se někoho zkušeného, koho máte poblízku a určitě Vám s tím pomůže. Nezapomeňte pak prezentaci spouštět přes aplikaci PPTVIEW.EXE)Doufám, že se Vám to zdařilo a teď druhý způsob, jak to udělat. Tento způsob jsem ale nemohla zkusit (nemám to tlačítko export do PDF), takže nevím, jestli to opravdu půjde.1) Otevřeme prezentaci, přidáme zvuk nebo video a zmáčkneme tlačítko pro export do PDF. Buď rovnou na liště nebo by se mohl export do PDF skrývat i pod souborem. (Kdo hledá, ten najde.)

2) A to je prý celá věda. :) Akorát, že prezentace funguje jako pdfko a nemůžete si prezentaci přehrávat přes celou obrazovku. Sice to trochu jde, když zmáčknete CTRL+L, ale není to úplně na celé obrazovce...

Téma pro blog.cz - Víra

22. dubna 2010 v 19:57 | Jitinka
Toto téma je přímo pro mě šité. :)
O tomhle tématu bych vážně mohla napsat sáhodlouhou úvahu, ale protože na počítačích se dlouhé texty čtou velice špatně,  tudíž se to pokusím zkrátit na pár řádek..

Víra má mnoho podob.
Není to pouze ta náboženská. Víra se týká všech "pozemských" vztahů. Bez víry by nebylo přátelství, láska ani manželství.
Bez víry nelze existovat. Jak by náš život vypadal, kdybychom každý večer neusínali s vírou, že se ráno zase probudíme? Jak bychom mohli chodit do školy, kdybychom nevěřili, že ji zvládneme? Jak bychom se s někým mohli bavit o důležitých záležitostech, kdybychom nevěřili, že je to kamarád/ka?


Věř a víra tvá Tě uzdraví..

Ano, "jakýsi" citát z Bible. :) Už jsme u té víry náboženské..
Povím Vám jeden příběh, který jsem slyšela od té konkrétní osoby, o které je ten celý příběh...
Byl jeden muž, říkejme mu třeba Jan. Mohlo mu být kolem padesáti.  (mimochodem skvělý člověk.. mám ho doteď moc ráda, i když život je takový, že už se nevídáme...)
Už si nepamatuji přesně, jak se dostal k doktorovi.. ale je to stejnak nepodstatná informace. Šel na nějaké vyšetření plic a tam mu našli podivnou skrvnu na plicích. Doktor mu řekl, že to je nádor a že asi zhoubný. No a že má pár měsíců života... (Nevím kolikrát na těch vyšetření byl, to už si vážně nepamatuju..) Za nějaký čas měl jít znovu na další vyšetření...

Ještě než na ně šel, obeznámil to samozřejmě celé rodině. Rodina i on to nesli těžce. A kdo by nenesl.... Od té doby, co to věděl, ho spousta lidí navštěvovala, povzbuzovala a hlavně se za něj modlila. I on se modlil. Nakonec ale došel k závěru.. že Bůh ví, proč to tak je a pokud to tak chcet, ať umře...

Pak jel tedy uklidněný na to vyšetření, smířený už s tím, že se nemoc potvrdí...(Přeci jen už jich měl několik za sebou..) Udělali mu zase nějaká vyšetření............ žádná skvrna neexistovala. Najednou prostě nebyla. Doktorka prý koukala vykuleně na ten rentgen, tak si už říkal, že je to fakt hodně moc zlé a ona mu pak oznámila, že se asi museli splést, že tam nic nevidí. Pak byl ještě na kontrole, ale vše bylo naštěstí v pořádku. :)

Byla to jen nějaká chyba doktorů nebo jeho víra v uzdravení a víra v Boha, za podpory rodiny a známých uzdravila? Věřte si čemu chcete, protože o tom je ta víra... :)

Vzkaz...

17. dubna 2010 v 22:25 | Jitinka |  Pod pokličkou
Zase jsem tam, kde jsem už nikdy nechtěla být..

Mám strach,


že o Tebe přijdu.


Kde se stala chyba?Ve mně.

Give in to me - Takida

16. dubna 2010 v 9:30 | Jitinka |  Písně
Po noci probdělý není rozhřešení a není lék na všechno trápení...
Vlastně jsem chtěla přidat jen písničku.. takže tady ju máte. Moje oblíbená...


Překlad

Padám na Tebe, odkud pocházíš.
Co můžeme ještě udělat. Jsi tak krásná takže můžeme jít dál.
Když stratím všecko, spadneš na mě?
A dokonce jsem neviděl věci, které se jsi mi chtěla ukázat.
Čakám na Tebe.
Myslím na Tebe.
Pojď ke mně, učinímtě smutnou.

Chci vědět jestli cítíš to stejné.
Jsi moje, letím vysoko jako letadlo.

Chci Ti dát, to co potřebuješ.
ale nemám odvahu se zeptat.
Nemám žádnou sebeúctu.
neobviňuji svou minulost.

Čakám na Tebe.
Myslím na Tebe.
Pojď ke mně, učinímTě smutnou.

Chci vědět jestli cítíš to stejné.
Jsi moje, letím vysoko jako letadlo. 4x


Letím vysoko x7
yeah


Slzy nikdy nejsou dostatečně vyplakány

11. dubna 2010 v 20:09 | Jitinka |  Zamyšlení
Starý rány pořád bolí..
a tím víc, když vás něco nebo někdo nutí zase do nich hrábnout,
protože i stará jizva se dá rozškrábat do krve.

Pořád doufám, i když vím, že naděje je beznadějná...


Slzy nikdy nejsou dostatečně vyplakány.


Bůh asi ví, proč to tak je.
A věřím, že to víš i Ty..

No jo furt.. titulek článku je povinná položka :/

11. dubna 2010 v 16:24 | Jitinka |  Pod pokličkou
Celou noc se mi zdálo o Moodlu...
A tak jsem si dneska řekla.. kašlu na to. Udělám si volnou neděli..
Tři hodiny jsem hrála pitomou hru a teď čtu taky takovou blbost..

Sem přepracovaná, naštvaná - jde mi jen jedno sluchátko, to druhé jde tak potichu, že to není slyšet... Což mě fakt vytáčí, protože nesnáším nekvalitní poslech hudby. A vůbec.. všechno mě bolí. 
Nervózní, že nic nestíhám, ale při pomyšlení na to, že bych mohla dělat něco do školy, je mi fakt zle..
Prostě.. nechutenství, vztek, bolest, rozmrzelost.. a taky jisté obavy z jistých důvodů... :(

Achjo. Lehnout si do rakve a zaklapnout víko je fakt málo.

............................
........................
..................
.............
........
.....
..
.

:D
Nestíhám, nesvačím.. já to prostě nestačím..

10. dubna 2010 v 20:37 | Jitinka |  Pod pokličkou
Opravdu teď moc nestíhám. :(
A nejspíš to příštích 14 dnů nebude jinak, takže asi příspěvků moc nebude...
Mám totiž šílenou učitelku v komunikačních technologiích, která dává neuměřený čas na úkoly. První úkol byl na jednu kapitolu svého vlastního kurzu a měl být udělán do 14 dnů. Teď mám vytvořit úplně celý kurz a máme na to taky 14 dnů...
Takže defakto ráno vstanu a večer končím. Za dva dny jsem vytvořila dvě kapitoly a přede mnou jsou ještě další tři. K tomu tohle není jediný úkol, který mám. Ještě druhá informatika - stříhání videa, vytvoření mp3 a další libůstky..

No je toho trochu víc.. takže nevím, kde mi hlava stojí. Už aby bylo zkouškové.. :D
Nejsem blázen, jen nejspíš budu mít zase místo zkoušek prázdniny, pač zkoušky si odbydu v zápočťáku..

Tak jo, takže to jsou důvody proč teď budu trochu mlčet. Takže se s vámi na chvilku loučím, jdu tvořit test do Moodlu a nebojte.. já se zase vrátím, až si odbydu všechny ty povinnosti. :)

Kuřátko v obilí - František Hrubín (ze Špalíčku pohádek)

7. dubna 2010 v 18:15 | Jitinka |  Básně
Moje nejoblíbenější rýmovaná pohádka. :)

Kuřátko :)
Jak to bylo, pohádko?
Zabloudilo kuřátko.
Za zahradou mezi poli
pípá, pípá, nožky bolí.
Ve vysokém obilí,
bude večer za chvíli.

"Povězte mi, bílé ovsy,
kudy vede cesta do vsi!"

"Jen se zeptej ječmene,
snad si na to vzpomene."

Kuře bloudí mezi poli,
pípá, pípá, nožky bolí.

"Pověz, milý ječmínku,
jak mám najít maminku?"

Ječmen syčí mezi vousy:
"Ptej se pšenic, vzpomenou si!"

Kuře pípá u pšenic,
nevědí však také nic:

"Milé kuře, je nám líto,
ptej se žita, poví ti to!"

Kuře hledá žitné pole,
ale to je dávno holé.
A na suchá strniska,
vítr tiše zapíská:

"Vždyť jsi doma za chalupou.
Slyšíš? V stáji koně dupou,
kocour v stodole tiše vrní -
a tvá máma za vraty
zob, zob, zobá bílé zrní
s ostatními kuřaty."

"Děkuji ti, žitné pole!"

"Pozdravuj tam ve stodole!"

"Koho, milé políčko?"

"Zrno i to zrníčko.
Ať se ke mně zjara hlásí,
vychovám z nich nové klasy!"

A tak mámu za krátko,
našlo také kuřátko.

Téma pro blog.cz - Zdraví

6. dubna 2010 v 14:27 | Jitinka |  Téma týdne
Zdraví je celková fyzická i duševní pohoda člověka...

Když jsme zdraví, moc si to neuvědomujeme a nepovažujeme to za nic.. vyjímečného. Ale jakmile zdraví ztratíme - jsme nemocní. Najednou si zdraví považujeme. 
Ale toto pravidlo neplatí jen pro zdraví. Platí to pro více věcí. Řekla bych, že my lidé si nedokážeme považovat toho, co máme. Všechno asi bereme moc automaticky. A tak si svého zdraví moc nevážíme, někdy se chováme nezodpovědně..  a pak stačí sekunda a zdraví nebo cokoli jiného je pryč...

A teď to trochu zlehčíme.. :)

Zdraví - to je taková ošklivá nemoc, říkají bakterie.

Knihy o zdraví čtěte pozorně, mohli byste zemřít na tiskovou chybu.

Patrně jediný způsob, jak si zachovat zdraví, je jíst, co ti nechutná, pít, co se ti oškliví, a dělat, co se ti nechce.

Má-li kuchař nemocná játra, mají strávníci dietu.

Hloupost je nejzvláštnější za všech nemocí. Netrpí jí nemocný, ale ti okolo něj.

Zdraví nelze penězi zaplatit, ale některému doktorovi to nevysvětlíte.

Červené pondělí

5. dubna 2010 v 10:08 | Jitinka |  Zamyšlení
.. je dnem, který fakt nemám ráda. Veřejné mlácení křehkých žen mi nepřijde fakt super nápad, ale mužům to prostě nevymluvíme. :/

Velikonoční pondělí je dnem, který následuje po neděli Zmrtvýchvstání Páně. V našem prostředí je spojeno s nejrůznějšími tradicemi a zvyklostmi, které lze zařadit k přechodovým rituálům končící zimy a nastávajícího jara. Tato nekřesťanská praxe byla v průběhu dějin v různých kulturách teologizována a zasazena do křesťanského rámce.

Více psát nebudu, jsem znechucena tímhle dnem... :D Navíc mám moc práce do školy a musím do ní už něco dělat nebo to všechno nestihnu. Nejvíc mě trápí ten Moodle kurz. Musím napsat všechny ty texty, vytvořit prezentace s multimediálními prvky, různý ankety, kalendáře, testy a úkoly, distanční opory..  No prostě s tvořením kurzu je moc práce. A místo tohodle vykecávání už jsem to dávno měla začít dělat.. :D

Takže zatím  ahoj.. a přeju holkám jen jemné mrskání, ať si zítra můžete sednout.

One republic - All fall down

4. dubna 2010 v 17:32 | Jitinka |  Písně
Byla doba, kdy jsem tuto písničku poslouchala od rána do večera. Jo, zrovna to nebyla fajn doba, to musím uznat... Hledala jsem v ní naději.. nevím, jestli jsem ji v ní v tu dobu našla, ale když ji teď poslouchám, je tato písnička nadějná. :)


Asi bych si na tuhle písničku už nevzpomněla nebýt toho, že jsem něco hledala v šuplíku ve svém stole a našla jsem text této písničky. Může se vám zdát, že tam mám teda pěkný nepořádek, když pokaždé když něco hledám, najdu něco úplně jiného.. :D No, zas takový nepořádek tam nemám, jen ráda skladuju "poklady". (A tahle písnička poklad je.. miluju ten verš... Yeah God love your soul and your aching bones - česky:Yeah, Bůh miluje tvojí duši a tvoje bolavé kosti.... A to je pro mě, pro křesťanku, strašně moc hezký.. :) )


Nechce se mi kopírovat text, tak tu máte odkaz, kde je to stejné video, text i překlad. :)


Velikonoční neděle (Boží hod velikonoční)

4. dubna 2010 v 16:01 | Jitinka |  Zamyšlení
Slavnost Zmrtvýchstání Páně  je největší slavností křesťanského církevního roku, při níž se slaví Kristovo vzkříšení a vítězství nad smrtí.

Slavení Velikonoc pokračuje dalších padesát dní až do neděle Seslání Ducha svatého, jakožto jeden sváteční den, jako "velký den Páně".

Bílá sobota

3. dubna 2010 v 18:00 | Jitinka |  Zamyšlení
Bílá sobota liturgicky končí okamžikem zahájení obřadů noční bohoslužby zvané Velikonoční vigilie, která již zahajuje slavení neděle Zmrtvýchvstání Páně.

Dnem Bílé soboty končí postní doba,pečení velikonočních beránků a mazanců, poslední hrkání chlapců s koledováním, toleruje výstřelky mládeže a chodníčky zamilovaných..
Svůj název den získal zřejmě od bílého roucha neofytů, kteří jsou křtěni při velikonoční vigilii (ta ovšem k Bílé sobotě v pojetí starokřesťanské ani dnešní liturgie nepatří), nebo může pocházet i z lidových zvyků velkého úklidu a bílení, konaných tento den před nedělí Zmrtvýchvstání.

Nevím, jak je to jinde, ale u nás je Bílá sobota spojená s obnovou křtu - tudíž se v setmělém kostele zapalují svíčky - měly by být křestní, ale stačí obyčejná svíčka... (vypadá to moc krásně a už se na to moc těším :) )

Velký pátek

2. dubna 2010 v 17:22 | Jitinka |  Zamyšlení
Tento den je připomínkou smrti Ježíše Krista na kříži, a proto je prožíván ve znamení smutku, ticha a rozjímání.  Velký pátek je jedním ze dnů přísného postu. To znamená, že se nejí maso a celkově by se mělo jíst střídmě. Půst se netýká dětí a starých lidí.

Na Velký pátek je výzdoba kostela chudá, bez květin a svící na oltáři. Písně se zpívají bez doprovodu varhan a zvony mlčí.

Lidová tradice vypráví o údajném otevírání pokladů ve skalách.
Poklad prý označovalo světýlko nebo kvetoucí či zářící kapradí (to prý kvete od tří do devíti hodin), popřípadě otvor ve skále, ze kterého vycházela záře. Podle pověsti se na Veliký pátek otevírá i památná hora Blaník.Na Veliký pátek běžel každý ještě před východem sluncem k potoku, aby se v něm umyl. To vše kvůli údajné ochraně před nemocemi.

Zelený čtvrtek

1. dubna 2010 v 19:08 | Jitinka |  Zamyšlení
Zelený čtvrtek (lat. feria quinta magna) je podle křesťanské tradice poslední čtvrtek před Velikonocemi, součást Svatého týdne a první den velikonočního tridua.

Lidový název "Zelený čtvrtek" zřejmě pochází z germánského bohoslužebného násvosloví GREINEN-WEINEN, což znamená plakati a od toho Gründonnerstag (Zelený čtvrtek). Zároveň s tím byl Zelený čtvrtek dnem odpuštění, kdy bývali kající se hříšníci přijímáni zpět mezi věřící. Suché větve (představující hříšníky) církevního stromu se tak opět zazelenaly.

Jiné zdroje uvádějí, že snad název pochází od zeleného mešního roucha, které se v ten den místy užívalo.

Lidé v tento den vstávali velice časně, rodina se pomodlila a všichni se omyli rosou - rosa prý zabraňovala onemocnění šíje a dalším nemocím. Někde se tato tradice dodržovala až na Velký pátek.
Hospodyně vstávaly časně, aby zametly dům ještě před východem slunce. Smetí se odneslo na křižovatku cest, aby se v domě nedržely blechy. Někde se zvonilo paličkou o hmoždíř, aby stavení opustil hmyz a myši.
Kdo snědl před východem slunce pečivo namazané medem, byl po celý rok chráněný před uštknutím hadů a před žihadly vos.
Jedla se jen zelená strava - špenát, zelí, aby byl člověk zdravý po celý rok.
V tento den se hospodářům radilo zasít len a hrách, protože vše co bylo o Zelený čtvrtek zaseté, dobře prospívalo. Dle pověry si neměl člověk o Zeleném čtvrtku nic půjčovat a s nikým se hádat. Odměnou za to se mu prý vyhýbaly všechny hádky a naopak si k němu prý našly cestu peníze.

špenát