Neříkej, že chceš dát, ale dej! Naděje nikdy neuspokojí.

Únor 2010

Film Gympl

27. února 2010 v 13:04 | Jitinka |  Knihy, filmy, recenze..
Tak jsem se podívala na český film Tomáše Vorla - Gympl.
Má to prý být komedie. Zas tak moc jsem se nezasmála. Ale abych nebyla zas až tak kritická.. tak jo, jsou tam nějaké vtipné chvilky, ale moc jich není. Taky jsem se snažila najít nějaký ten děj, ale bohužel celý film jsem ho postrádala a o konci filmu ani nemluvě. Trochu neuzavřené, řekla bych, ale třeba to tak někteří mají rádi..
Mladí kluci (Tomáš Vorel jr., Jiří Mádl), co si hrajou na velký borce tím, že neustále mluví sprostě a zajímají se jen o sprejeření a holky, mě teda moc neuchvátili. Asi jsem na to moc slušná. Do školy chodí jen minimálně a propadají. Spolužačky mají snad jen dvě, o ostatních tam skoro není ani zmínka. Jedna leze každému divžene do postele a druhá, celkem slušná, má problémy se sebepoškozováním. Pak se tam taky objevují učitelé a rodiče. Učitelé jsou přehnaně nenormální, ředitelka jakbysmet. A rodiče už vůbec nejsou normální.
Celý film doprovází jedna píseň nebo možná víc, ale přišly mi stejné. Snad rap nebo hip hop nebo něco na tento styl, což taky nebyl můj šálek čaje.

Abych to shrnula. Pro mě film bez děje a pointy. Spíše takový návod, jak to mají ti puberťáci dělat, aby byli jakože cool...
Neříkám, některý graffiti jsou pěkný, ale na zdi, která je pro to určená...


A tady máte asi nejvtipnější ukázku z filmu.
Ach ta škola.. :)

24. února 2010 v 10:44 | Jitinka |  Pod pokličkou
Konečně začal další očekávaný semestr.
Tak jsem se těšila, a tak jsem zhnusená po prvním dni. Ono když jste tam od 8 vstáváte v 5, končíte v 18:45 a přijedete domů v devět, tak není co divu. :D
Ale tak.. nebude to zas snad tak zlé, až na ty Média a komunikace.. no což, bude se ze mě muset stát za tři měsíce kameramanka, režisérka, střihačka i zvukařka v jednom. Pohoda, ne? :D
Těch úkolů bude asi hodně, no.. nejen z tohodle předmětu, protože ještě zítra mám další komunikační technologii a bude ze mě "moodlařka" a perfektní ovladačka interaktivní tabule. :P
Do toho jsem si aktivně dala angličtinu online.. a k tomu můj milovaný aerobik. :)

Však ale pohoda.. si nestěžuju, všechno se dá zvládnout, nejsem na tom zdaleka nejhůř.. Ti co dělají státnice viz moje sestra a přítel, mají daleko víc úkolů, zařizování a tak..

Navíc.. ráno jsem vstala, dala si hodinu aerobiku, abych se nachystala na ten zápřah příští týden při těláku.. a dokonce jsem po hodině ani nebyla skoro spocená, a to je velkej pokrok. :) Teď se vrhnu na další body z angliny.. už jich mám 81,5 z 1000 :D, akorát ta diskuze nějak.. vázne. Potřebuju 25 bodů a mám jich zatím nula.. (ale komentovala jsem jen jedenkrát.. no co, se to zrovna nepovedlo, no.. :P)

A zítra si užije krásný den s.......................... nebuďte zvědaví. :D

Tak co, taky máte fofry ze školou? :)

Gary Jules - Mad world

21. února 2010 v 19:14 | Jitinka |  Písně
Tahle písnička se k mé chmurné náladě přímo hodí..


Cvičte se mnou II

20. února 2010 v 11:47 | Jitinka |  Tancování
Už jsme si společně dlouho nezacvičili, tak to musíme napravit. :)

Dneska budeme cvičit docela neznámý druh cvičení.. aspoň u nás v ČR to moc známé není.
Je to hlavně na jednu problémovou partii, a to na břicho. (jediná partie, která u mě není hubená a asi ani nikdy nebude)
Tohle cvičení se jmenuje Core rhytms a když se na to jen díváte, tak to vypadá úplně jednoduše. Bohužel se to jen zdá. Je to docela těžký.. musíte zapojit aji mozek, pač se musíte pořád kontrolovat, na kterou stranu se kroutit a jak..:D
Důležité je, soustředit veškerý pohyb jen a jen do svalů na břiše. Když to neuděláte za chvíli vás budou z toho bolet záda, protože pohybujete spíš zádovými svaly.. a když k tomu máte skoliózu, tak to bolí docela fest.. tak bacha na to. :)
Poprvé vás asi budou bolet všechny svaly, jen né na tom břiše. :D Ale když to budete cvičit častěji, tak se časem naučíte ty pohyby a už to bude celkem v pohodě. ;)
Tak si to užijte, snad vás to poprvé nepřizabije. :D

Haiti Mon Amour

16. února 2010 v 13:40 | Jitinka |  Písně
Myslím, že není proč to obkecávat, každý víc, co se stalo..
Taky jsem jednu DMS poslala, ono to není moc drahé.. 30 Kč. Pro nás to je nic a pro ně je to hodně, když potřebují pomoc. :)

Je to organizace Člověk v tísni, stačí napsat sms ve tvaru: DMS SOSHAITI na 87777. Pak vám nazpět příjde děkovná smska.. Přijde mi to docela věrohodné... A i kdyby to bylo falešné, tak pro 30 Kč nikdo nezchudl..

A nikdy není pozdě přispět.. Já to taky poslala teprve teď..

A tady je ta krásná písnička. :) Musím říct, že se jim povedla.. Když jsem ji poprvé slyšela.. lezl mi mráz po zádech. :)
Moje osvědčení :D

15. února 2010 v 18:36 | Jitinka |  Tancování
Dneska jsem hledala něco ve svém stole (to je normální stav.. pořád něco hledám) a našla jsem mezi různýma vysvědčeníma od první třídy až po střední tohlecto osvědčení. :P Neberte to tak, že se chlubím.. není vlastně čím. :D Ale úplně mě to divžene nedojalo, když jsem si na to vzpomněla. :D
Já celkově dost miluju tyhlety pohybový aktivity - jako tanec, aerobik a tyto spíše dívčí věci. Často mě to úplně fascinuje :D Což asi všichni se mnou nesdílí.. (tak mi to promiňte, jestli vás moje taneční články štvou)
Defakto to hodně sleduju a celkově jsem do toho zapálená.. aspoň teoreticky. S praxí je to horší, ale zas tak strašné to nebude, koukněte na ty krásné známečky... a ne všichni je měli. (No jo.. jsem, co se týče tohlohle pyšnice :D)
Slečna, co nás na to měla, říkala, že tohle Osvědčení můžeme normálně použít (dodneska nevím kde.. :D) Ale možná v nějaké taneční škole, by se to třeba dalo uplatnit. Nevím.. Každopádně tenhle panflet asi nikdy nevyhodím, to by mně srdce krvácelo. :)
Jo, na tenhle rok vzpomínám strašně ráda. Strašně moc mě to bavilo a strašně moc jsem si to užívala. Bylo to v osmé třídě, v devítce jsem chtěla chodit na to zas, ale nějak se mi to krylo s rozvrhem, a taky přijímačky na střední.. a tak, což mě fakt mrzelo, ale co se dalo dělat.
Taky jsme byli na nějaké okresní soutěži.. byli jsme pátí z... nevím přesně z kolika, jestli z 20? Fakt nevím, ale byl to fajn zážitek.
Kolik nás celkově bylo, to taky už nevím. Ze začátku docela dost.. jestli taky těch 20 lidiček, ale musím se zas pochlubit (je to se mnou hrůza..), že jsem většinou tancovala (přímo tanec jako takový to nebyl, spíš mi to trochu připomínalo normální aerobik.. prostě takový diskomix :)) vždycky mezi předními pozicemi. (úplně se stydím, jak se tu nehorázně chlubím, ale nemůžu jinak.. :D)
Tak a když teď tak vzpomínám na mladá léta, tak si ještě vzpomínám, že v pátý třídě jsme s 6 holkama založily taneční skupinu (:D).. naučily se jednu vlastnoručně vymyšlenou sestavu a měly dokonce i nějaké vystoupení pro rodiče a pak pro školu v rámci tanečního kroužku. Měly jsme samozřejmě úspěch.. :D

Achjo.. to byly krásný léta. :)
Nechám toho chlubení a mrkněte na to lejstro. Vymazala jsem v malování příjmení, přece jen nemusíte vědět, jak se jmenuju.. a datum narození, pač už nejsem nejmladší. :DJe to se mnou hrůza.. :)

13. února 2010 v 16:42 | Jitinka |  Pod pokličkou
Slíbila jsem, že se už neozvu a už zase píši další článek. Tento týden mám opravdu nějakou sdílnou náladu, ale nemám to komu sdělit... nebo se mi spíš nechce. No a už jsme u toho.

Chtěla jsem si postěžovat, jak jsem zase nic neudělala. Stává se ze mě lenoch první třídy a už mě to ani neštve.

Chtěla jsem za tyhle dva měsíce, co mám volno aktivně zopáknout ze střední účto. No, samozřejmě, že jsem se na to podívala jednou, tak na hodinku. Chtěla jsem přečíst hafo knížek, což jsem trochu udělala. Ale mám přes měsíc nutkání číst knížku, co sestře leží na poličce - Egypťan Sinuhet. Myslíte, že jsem to aspoň otevřela? Kdepak, ani jsem na to nešáhla.
A chtěla jsem napsat takovou.. povídku nebo krátký román nebo něco takového, co mi už delší dobu leží v hlavě. Taky jsem chtěla pravidelně cvičit. A to se mi taky nepovedlo. Sice jsem cvičila, ale né moc pravidelně..

Není to o tom, že by se mi nechtělo. Mně se chce, ale nedokážu se k tomu dokopat. :D

Místo toho hodiny trávím před televizí, počítačem nebo ležím v posteli a čtu si a nebo přemýšlím, což taky není moc dobrý..

Vsadím se, že až začne škola, tak zase budu chtít dělat všechno, co jsem chtěla, naráz..

Kdyby byl aspoň nějaký lék na lenost, že.. ale to není. Takže ať už začne škola nebo mě to nicnedělání zabije. :D

Metallica - Nothing else matter (verze zpívaná ženou)

12. února 2010 v 17:43 | Jitinka |  Písně
Trochu depresivní video, nic lepšího jsem nenašla.. Ale ta verze s ženským hlasem.. ta písnička je fakt hezká, tím ženským hlasem ji ještě zjemnila, takže je to ještě krásnější.. :)

A to video má taky něco do sebe..
.. bohužel.Překlad
Tak blízko jakkoli daleko
nemohlo to být víc od srdce
navždy věř v to, co jsme
a na ničem jiném nezáleží

Nikdy jsem se takhle neotevřela
život je náš a žijeme ho po našem
všechna ta slova neříkám jen tak
a na ničem jiném nezáleží

Hledám víru a nacházím ji v tobě
každý den má pro nás něco nového
otevři svou mysl pro nový názor
a na ničem jiném nezáleží

Nikdy jsem se nestaral o to, co dělají
Nikdy jsem se nestaral o to, co vědí
Ale já vím

Tak blízko jakkoli daleko
nemohlo to být víc od srdce
navždy věř v to, co jsme
a na ničem jiném nezáleží

Nikdy jsem se nestaral o to, co dělají
Nikdy jsem se nestaral o to, co vědí
Ale já vím

Nikdy jsem se takhle neotevřel
život je náš a žijeme ho po našem
všechna ta slova neříkám jen tak
a na ničem jiném nezáleží

Hledám víru a nacházím ji v tobě
každý den má pro nás něco nového
otevři svou mysl pro nový názor
a na ničem jiném nezáleží

Nikdy jsem se nestaral o to, co říkají
Nikdy jsem se nestaral o hry, které hrají
Nikdy jsem se nestaral o to, co dělají
Nikdy jsem se nestaral o to, co vědí
A já vím

Tak blízko jakkoli daleko
nemohlo to být víc od srdce
navždy věř v to, co jsme
ne, na ničem jiném nezáleží

Užijte si, pokud možno, v neděli sv. Valentýna (do té doby se už asi neozvu, není co víc už říct..).. Je to sice americkej svátek a mít rádi bychom se měli pořád, ale i tak.. přeju Vám krásného Valentýna a Ti, co jsou sami.. nebuďte smutní... Je spousta zadaných, kteří ho taky neslaví společně nebo i spolu...
To jsem zas jednou pesimistka.
Já vím...

Placebo - Pierrot the Clown

11. února 2010 v 15:23 | Jitinka |  Písně
Miluju tuhle písničku, protože miluju Tebe..

Je spousta věcí, názorů, které máme společné.. tak proč si to kazit jednou, nespolečnou...


Leave me dreaming on the bed, see you right back here tomorrow, for the next round.
Keep this scene inside your head, as the bruises turn to yellow, and the swelling goes down.

And if you're ever around, in the city or the suburbs, of this town,
Be sure to come around, I'll be wallowing in sorrow, wearing a frown, like pierrot the clown.

Saw you crashing 'round the bay, never seen you act so shallow, or look so brown.
Remembered all the things you'd say, how your promises went hollow, as you threw me to the ground.

And if you're ever around, in the backstreets or the alleys, of this town.
Be sure to come around, I'll be wallowing in pity, wearing a frown, like pierrot the clown.

When I dream, I dream if your lips,
when I dream, I dream of your kiss,
when I dream, I dream of your fists,
your fists,
your fists..

Leave me bleeing on the bed, see you right back here tommorrow, for the next round.
Keep this scene inside your head, as the bruises turn to yellow, and the swelling goes down..

And if you're ever around, in the city or the suburbs, of this town, be sure to come around, I'll be
wallowing in sorrow, wearing a frown, like pierrot the clown,
pierrot the clown,
pierrot the clown,
pierrot the clown,
pierrot the clown.


Nech mě snícího v posteli.
Uvidíme se tu zítra znovu.
Na další pokračování.
Zachovej tyhle scény v hlavě,
jak se modřiny barví žlutě
a podlitiny mizí...

Když budeš někdy okolo.
V centru nebo na předměstí,
tohohle města.
Určitě zajdi,
budu si libovat v utrpení.
Zamračený,
Jako Pierrot. klaun.

Vidělas to strhující pokračování v zálivu?
Nikdy ses nechovala tak plytce.
Nebo nevypadala tak opáleně.
Pamatuješ na všechno co si říkala?
Jak jsi slibovala planý útěk
a jak si mě shodila na zem.

A když budeš někdy okolo.
V ulici nebo okolí,
tohohle města.
Určitě zajdi,
budu si libovat v sebelítosti.
Zamračený,
Jako Pierrot, klaun.

Když sním, sním o Tvých rtech.
Když sním, sním o Tvých polibcích.
Když sním, sním o Tvých ranách,
Tvých ranách, Tvých ranách...

Nech mě krvácejícího v posteli.
Uvidíme se tu zítra znovu.
Na další pokračování.
Zachovej tyhle scény v hlavě,
jak se modřiny barví žlutě
a podlitiny mizí....

Když budeš někdy okolo.
V centru nebo na předměstí,
tohohle města.
Určitě zajdi,
budu si libovat v utpení.
Zamračený,
Jako Pierrot. klaun.

Jako Pierrot. klaun.
Jako Pierrot. klaun.
Jako Pierrot. klaun.
Jako Pierrot. klaun.

Láska je...

10. února 2010 v 17:16 | Jitinka |  Zamyšlení
Láska je začátek..


.. začátek konce.

Prostě tak..

9. února 2010 v 19:32 | Jitinka |  Pod pokličkou
Zas a znovu, jak baletky na ostří nože... tančíme v dlani složen.. z bolesti a krás..
Máme bod zlomu, co se strachem tiše chvěje.. a křičí přes závěje, když po zádech jde mráz..Pak zas a znovu, roztřílený v tisíc kousků.. zachumlaný do ubrousku..Strach lže a ty mu věříš.
Fridrich Nietzsche


Štěstí je dočasná absence přání a tužeb. Chtění je formou bolesti.
Arthur Schopenhauer


Věřící člověk je k obsahům náboženství v jistém smyslu citově vázán.
Sigmund Freud

.. to ticho vykřičníků mě tlačí na hrudníku.

Chacha a waltz

5. února 2010 v 18:32 | Jitinka |  Tancování
Moje dva nejoblíbenější tance. Bohužel si je nikde nemůžu zatancovat, protože na plesích je to jen o polce a valčíku. O dvou tancích, který zrovna moc nemusím. :/

Cha-cha
Cha-cha-cha [čti ča-ča-ča], zkráceně často Cha-cha, je velmi svižný latinskoamerický tanec vycházející původně z mamba a rumby na 4/4 takt. Tempo kolem 32 taktů za minutu. Základní pohyb i většina jednoduchých figur je stejná pro oba partnery (zrcadlově). V základní podobě nejde o tanec nijak složitý, obvykle se učí v základních lekcích tance.

Základní pohyb v jednom taktu se skládá z tří pomalých kroků a dvou rychlých.

Historie
Slovo cha-cha vzniklo na Haiti podle zvuku zvonku, na který se hrávalo při tradičních tancích. Melodie cha-chi se vyvinula především z mamba. Na konci 40. let bylo mambo v USA velmi populární, ale náročné kvůli svojí rychlosti. Proto se začalo hrát pomaleji a vznikla cha-cha.

V roce 1951 hudebník Enrique Jorrín představil tento zpomalený rytmus pod dnešním názvem na Kubě. V roce 1953 se jeho melodie La Enganadora a Silver Star staly hity.

Mně se moc líbí píseň Represent cuba, cha-cha se na to moc dobře tancuje. :)
Waltz
Waltz je standardní tanec v tříčtvrtečním taktu, jeho současná verze vznikla na počátku 20. století v Anglii z amerického tance boston a evropského ländleru (předchůdce valčíku).

Tempo waltzu je přibližně 30 taktů za minutu (90 MM = taktových úderů metronomu); pro srovnání tempo valčíku je 60 taktů za minutu. Důrazná doba v taktu je první (RAZ!-dva-tři). Waltz je švihový tanec. Držení je standardní - partner drží dlaní pravé ruky partnerku v oblasti levé lopatky, partnerčina levá ruka volně leží na partnerově pravé a prsty objímá deltový sval jeho ruky. Partnerova levá ruka drží partnerčinu pravou zhruba ve výši očí partnerky; lokty jsou ohnuté v úhlu cca šedesáti stupňů. Tvar držení, především spojených rukou, je však u každého páru trochu jiný; závisí především na vzájemné výšce partnerů.

V angličtině se waltz označuje jako "Waltz", dříve "Slow Waltz" nebo "English Waltz". Valčík pak jako "Viennese Waltz". Základním pohybem ve waltzu je tzv. Uzavřená změna (angl. Closed Change), v tanečních kurzech se často používá i výraz trojkrok (krok vpřed, krok stranou a přísun).

Jsem našla moc krásnou písničku na waltz. :)Tak si hezky zatancujte...:)

Co znamenají moje jména? :)

2. února 2010 v 19:08 | Jitinka |  Srandičky
Mně nestačí jedno jméno, já mám rovnou tři. Heč. :D
Ale nejde o mně, mnoho věřících má více jmen.
Chtěla jsem jen vysvětlit kde se berou. :)

1. jméno: ať je to kdokoli - katolík, budhista nebo ateista - dostane jméno v porodnici.

Jitka - 5. prosince
Jitka je české ženské jméno. Pochází z hebrejského Judith - židovka nebo žena z Judeje. Staročeský tvar Jutka, je přímo odvozen z německého Jutta (což je zkrácená podoba z Judith, také se používá tvar Guta).


2. jméno: se dostává při křtu, ale taky nemusí. Je to na rodičích zda chtějí svému děťátku na počest křtu dát druhé jméno. Mně dali rodiče jméno podle kmotry - mojí babičky.

Marie - 12. září
Marie je ženské křestní jméno hebrejského původu - mirjám - vzpoura. Jedná se o nejčastější české ženské jméno. Jiné tvary: Maria, Miriam

3. jméno: si vybírá člověk konečně sám. :) Ale musí být podle nějakého svatého nebo svaté. Ale to není skoro žádné omezení, protože skoro každé jméno má svého svatého. Toto jméno se vybírá pro biřmování. Asi bych měla vysvětlit, co to je, protože každý to neví...
Biřmování je podle nauky svátost ustanovená Ježíšem Kristem, jejíž prostřednictvím křesťan od Boha dostává pečeť daru Ducha Svatého.Spolu se křtem a svátostí svěcení biřmování podle katolické nauky vtiskuje do nitra člověka nezrušitelné znamení.
Zvykem je biřmovat až ve starším věku (obvykle od 12 let) a biřmuje biskup. (U nás biřmování bylo až od 14 let a já jsem byla biřmována až ve svých 19 letech biskupem Vojtěchem Cikrlem.. :))
Já jsem nejdříve chtěla být Kateřina. Ale pár týdnů před tím než jsem měla s konečnou platností napsat na takový biřmovací papír své nové biřmovací jméno... bývalý kamarád... mi navrhl Agátu. Zpočátku se mi to moc nelíbilo, ale nakonec jsem se pro ni rozhodla, protože se mi "líbil" její mučednický život... A tak jsem Agáta. :)

Agáta - 14. října
Ženské jméno Agáta pochází z řeckého slova agathos - "dobrý" ("dobrá"). Jiné formy tohoto jména jsou Háta nebo Dobruše. Za mužskou formu můžeme považovat jméno Agaton.


Jsem tedy Vzpurná Dobrá Židovka, ale jsem katolička. :P Tak.. a mám v tom guláš.. jsem tedy židovka nebo katolička? :D
Dělám si srandu.. mám v tom jasno. Vím, co jsem.. ;)

Člověk se mýlí..

2. února 2010 v 18:01 | Jitinka |  Pod pokličkou
A je to fajn. :)
Myslela jsem, že ples bude nic extra, že budu jen smutně koukat na tančící páry a .. trochu jsem se přepočítala. A to díky jednomu budoucímu knězi :) a neznámému klukovi. (Jméno jsem pro jistotu zapomněla, hned jak se mi představil :D) Však nevadí, hlavně, že účel byl splněn, a to - tanec, i když zase taková sláva to nebyla. :D Ale buďme rádi i za to. ;)
Jediná škoda byla v tom, že jsem tam neměla svého milého přítele.. tak snad se poštěstí příští rok.

Před s sebou máme ještě dva plesy, ale oba dva jsou celkem nejisté. Když nepůjde sestra s přítelem, tak nemám jít s kým a ten, na který se nejvíce těším.. tak ten je nejvíc nejistý. K němu je potřeba 4 štěstí u 4 lidí.. aneb ať vyjdou ty rozvrhy.

To mám starosti, co? :) Tak co řešit, když není nic, co by se mělo řešit. Když je všechno tak fajn, skvělý a cool. :D

Jen to nezakřiknout..