Neříkej, že chceš dát, ale dej! Naděje nikdy neuspokojí.

Leden 2010

Tanec byl, je a bude...aneb něco o tanci. ;)

29. ledna 2010 v 13:22 | Jitinka |  Tancování
Tanec je skutečně tak starý jako lidstvo samo. V afrických jeskyních, v džunglích, pohřbených chrámech, na nádobách starých řeků, v středověkých literárních dílech, všude tam najdeme kresby tančících figurek. Tanec byl vždy součástí lidské kultury. A jak se lidstvo vyvíjelo, ubývalo tanci "služebních" povinností jako např. přivolávání deště, zahánění zlých duchů, a tanec začínal víc a víc sloužit zábavě.

19. století je považováno za období, ve kterém vznikl společenský tanec v našem dnešním pojetí. Taneční zábavy začaly být nepostradatelnou součástí společenských setkání jakéhokoliv druhu. Tance se zmocnily široké vrstvy obyvatel a polka s valčíkem se staly hlavními představiteli této éry.

Začátkem 20. století se v Evropě začaly objevovat první tance ze Severní a Jižní Ameriky, které pochopitelně vycházely z jiných společenských poměrů a odrážely střetávání bělošské a černošské i původní kultury. Objevují se pochodové a foxtrotové tance, zárodky waltzu a tanga.

Původně různorodé interpretace tanců sjednotili až ve 20. letech 20 století angličtí učitelé tance a vytvořili tzv. internacionální styl. Vybrali nejcharakterističtější tance, popsali nejpopulárnější variace a stanovili požadavky na hudební doprovod.

Období mezi světovými válkami je poznamenáno nástupem jazzu a objevování latinskoamerických rytmů. Po rumbě se do Evropy dostává samba a swingové tance. Z karibské oblasti se přidává chacha a k latinskoamerické skupině se přiřazuje paso doble. Celý svět ovládne rokenrol a stává se inspirací pro jive. Tím se okruh soutěžních tanců uzavřel.

Něco ze starých stránek..

27. ledna 2010 v 17:16 | Jitinka |  Tancování
takové pěkné citáty o tanci. :)

Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.

Miluj tanec v sobě a ne sebe v tanci.

Tanec je skrytý jazyk duše.

Než se tanečník naučí ovládat své tělo, trvá to dlouho.... ale stojí to za to!
Když je ti smutno: tancuj! Tanec rozežene slzy. Když máš vztek: tancuj! Mysli jen na tanec a myšlenky na zlobu jsou pryč. Když je ti bezva, tak taky tancuj, aby ti bylo ještě líp!!!

Tanec je umělecká podoba neverbální komunikace.

Tanec je jako život... můžeš upadnout stokrát, ale zvednout se musíš vždycky.

Tanec je výzva pro mysl, tělo i duši.

Chci jít do školy..

25. ledna 2010 v 20:09 | Jitinka |  Pod pokličkou
Vážně, jo..
Po měsíci nicnedělání se fakt nudím. Venku je zima, jak na Sibiři. Ven se jít nedá. A doma buď jen spím a nebo jím. Ještěže nehrozí, že bych z toho byla jako bečka.

Když bude škola, tak věřím, že budu nadávat, že se mi nechce vstávat a psát seminárky, ale...
zase pokecám se spolužáky, s Káťou probereme, kde co. Budu vědět, co se děje u Jarči doma. :D
Ruda mě pobaví svým nechápajícím výrazem a neustálými neexistujícími problémy. A i Štěpán mě určitě něčím pobaví.. :) Zadní "čtyřka" svým neustálým spaním na přednáškách i seminářích. Mokrej vzhled mě vytočí tím svým "všechno vím, všechno znám".

No a nemůžu zapomenout na svou Jaňuli. ;) Která na mé požádání prý shodí každého ze schodů, kdo mi jen zkřiví vlásek na hlavě. :D A nekonečné hodiny na fcb, kdy jí budu vysvětlovat úkoly z počítačů.. :P A taky nemůžu zapomenout na to její kecání v hodinách a následné pokárání učitele mně, přitom já vždycky mlčím a ona kecááá.. :D

No prostě se tam těším, no... :) Nejsem blázen, jen mě prostě vejška baví, kromě toho učení. :D

A pak ještě jeden důvod to má.. potkávám tam někoho, koho nejvíc ráda potkávám :). takže o důvod víc, proč jsem tam ráda.

No jo no, musím si počkat ještě měsíc a doufat, že i rozvrh bude docela dobrej. :)

P.S. Aspoň, že v sobotu je ples.. Těším se, akorát si moc nezatancuju, no.. přítel tam nebude a obávám se, že ani žádní známí kluci... jako :( Ale stejnak.. křesťanský ples je vždycky ze všech plesů nejlepší.. :)

Taneční skupina roku 2009

24. ledna 2010 v 16:04 | Jitinka |  Tancování
Dívali jste se včera na Taneční skupinu roku 2009? Ne? Tak to jste o hodně přišli. Všechny druhy tance byly skvělý. Moji favorité bohužel nevyhráli, ale Ti co vyhráli taky nebyli vůbec špatní. :) (všicni zůčastnění ve své kategorii vyhráli nějakou soutěž - takže tam byla fakt taneční špička)

Takže pokud se chcete podívat, kdopak tedy vyhrál, tak tady je ta skupina: Beat up Brno, Untitled. Záznam není přímo ze včerejška, ale našla jsem tu skladbu, se kterou vyhráli. ;)No a teď vám ukážu svého favorita. Taneční skupina Impuls - Bohumín, Když tě nechce nebe, show dance.. akorát je to hrozná kvalita, nic lepšího jsem nenašla. A je to z blbý strany natáčený. :( Veřejná porota jim dala nejvíce bodů, ale neveřejná porota rozhodla jinak. No což.. budu se s tím muset srovnat. :DA teď jsem našla záznam celýho přenosu. Tam se můžete mrknout na všechny, nejen na Beat up, ale i na Impulsy, Move 21 a ty ostatní. :)

http://www.ceskatelevize.cz/program/10265480235-23.01.2010-21:00-1-tanecni-skupina-roku-2009.html?online=1

Snad se vám to načte. Já měla to štěstí, že jo. :)

Nejen o morseovce

22. ledna 2010 v 10:56 | Jitinka |  Zamyšlení
-.. / --- / -... / .-. / -.-- // -.. / . / -. /

Dnes již význam Morseovky znatelně opadá. Kromě táborníků ji používají radioamatéři pro komunikaci mezi sebou, ale je to jen jejich koníček. Dříve se Morseova abeceda používala k rychlému přenosu informací pomocí telegrafu, což byl předchůdce telefonu...

Dnes existuje tolik komunikačních prostředků, že některé počáteční zanikají. Tak si říkám, jestli to není škoda. Morseovku nahradil telefon, psaní dopisů nahradil e-mail. Telegramy nahradily smsky...
Není to škoda?

Můžeme říct, že svět se zrychluje, a tak na co čekat týden na dopis, když napsat e-mail stihneme za pár minut. Proč bych se měla učit poměrně složitou morseovku, když stačí vyťukat na mobilu pár čísel.. a vlastně ani to ne. Stačí dvakrát kliknout a už jsem spojená s člověkem na kilometry daleko.

Ale vraťme se k morzeovce. Ani já ji neumím. Je tak těžké se naučit něco, co vlastně nikdy nepoužijeme. I když jsem vždycky měla přání umět ji.... Znám ale jednoho člověka, co ji umí. Ale ten se se mnou už nebaví.. ale, o tom jsem nechtěla mluvit.

- / . / -.. // -... / -.-- / ---- // ---- / - / . / .-.. / .- // -. / .- / .--. / ... / .- / - // .--. / .- / .-. // ...- / . / - // -- / --- / .-. / ... / . / --- / ...- / -.- / --- / ..- /

-- / --- / --.. / -. / .- // .--. / .-. / --- / - / --- // .- / -... / -.-- / ---- // - / --- // ... / -.- / .-. / -.-- / .-.. / .- /

- / . / -.. // .--. / --- / ... / .-.. / --- / ..- / ---- / .- / -- // .--. / .. / ... / . / -. // .. / ---- // .-.. / .. / . / -... / . // -.. / .. / ---- /

.--- / . // .--. / . / -.- / -. / .- /

.--- / . / -. // -- / . // -- / .-. / --.. / .. // --.. / . // ... / .-.. / --- / ...- / .- // .--- / .- / -.- / --- // -- / .. / .-.. / ..- / .--- / ..- // - / . // .- / ... / .. // -. / .. / -.- / -.. / -.-- // -. / . / ..- / ... / .-.. / -.-- / ... / .. / -- /

.- / .-.. / . // -. / . / ---- / -- / . // - / --- / .... / --- /

-. / .- // --.. / .- / ...- / . / .-. // - / .- / -.- / --- / ...- / -.-- // .-. / .- / -.. / --- / -... / -.-- // -.-. / .. / - / .- / - /

--.. / . / -. / -.-- // -.. / --- / -.- / .- / --.. / --- / ..- // .--. / .-. / . / -.. / ... / - / .. / .-. / .- / - // .-.. / .- / ... / -.- / ..- // ... / -- / ..- / - / . / -.- // .--. / .-.. / .- / -.-. // .- / .-.. / . // - / .- / -.- / -.-- // - / --- // --- // -.-. / . / -- // ... / . // -. / . / -- / .-.. / ..- / ...- / .. /

.--. / .-. / --- / ... / - / . // -.-. / --- / -.- / --- / .-.. / .. // .- // -- / ..- / --.. / .. // ... / . // - / --- // -. / .. / -.- / -.. / -.-- // -. / . / -.. / --- / --.. / ...- / .. /

Tohle je pár vět psané morzeovkou. Neumím to, ale internet je prostředek neskutečných možností. :) Tak jako já jsem svoje slova "zakódovala".. vy je taky můžete.. odkódovat.
Ale vykašlete se na to, ztráta času. Není tam napsáno nic důležitýho. Navíc to mohou být výplody jednoho dívčího chorého mozku. :D

P.S. Máme stále více komunikačních prostředků.. ale čím víc jich je, tím více se cítíme osamělí... Dříve si lidé více povídali a teď všichni sedí za tou studenou bedínkou, co se nazývá počítač. Rozesílá po celém světě e-maily, smsky, chatuje.. tráví hodiny na fcb, ale věřte mi, šťastnej není. Nikoho nechci poučovat.. protože i já jsem jedna z obětí moderní doby (to zní hrozně, co? :D) a za celý den vyťukám víc písmenek na klávesnici, než řeknu svým hlasem. Je to hrůza...
Myslím, že si tohle uvědomuje hodně lidí, ale nikdo s tím nic nedělá. Protože je snadnější napsat smsku než za tím dotyčným dojít..

Snadnější však neznamená krásnější...

Paul Coelho - Ďábel a slečna Chantal

21. ledna 2010 v 19:27 | Jitinka |  Knihy, filmy, recenze..

... Uvědomila si, že v uskutečnění snů brání lidem dvě věci: když si představují, že jsou nemožné, anebo naopak když při náhlém otočení kola osudu naprosto nečekaně zjistí, že se změnily v cosi možného. A právě v té chvíli se objeví strach z cesty, o níž se neví, kam povede, z života, který před člověka staví dosud neznámé výzvy, z možnosti, že věci, na něž jsme si zvykli, nadobro zmizí.

Lidé chtějí všechno změnit, ale zároveň si přejí, aby bylo všecko pořád při starém....


Tahle knížka je od prvního slova až po poslední opravdu pravdivá..

Abyste věděli, o čem to je, trochu vám nastíním obsah. (Sama jsem to ještě nedočetla, tak se nebojte, že se dozvíte všechno. :) )

Do malé vesnice přichází "ďábel" - bohatý člověk, který chce vědět, zda je svět dobrý a nebo zlý.
Proto políčí "past" na zdejší obyvatelstvo. Nedaleko vesnice ukryje poklad - 10 zlatých cihel. A tento poklad ukáže jedné dívce, servírce v tamějším hotelu, Chantal.
A žádá jí, aby obyvatelstvu řekla, že pokud se najde člověk, který někoho někdo v té vesnici zabije, poklad tato vesnice dostane a nikdo v ní už nebude do své smrti muset pracovat.
Jestliže se stane za týden jeho pobytu nějaká vražda, zjistí, že svět je zlý. Pokud se však tak nestane a z vesnice odejde se všemi 10 zlatými cihlami, pak tedy zjistí, že svět je dobrý...
Vše tedy závisí na Chantal. Poví obyvatelům vesnice, o co jí žádá bohatý člověk? A dokáže zabíjet někdo z obyvatelstva? A jak to vlastně dopadne se světem - je zlý nebo dobrý? To už si přečtěte sami. :)


P. S. Tento spisovatel je vážně kouzelný. V každé knize řeší úplně odlišná témata a vždy tak zajímavě.. Začínám Coelho přímo milovat.. :)


.. Hrát si na útrpnou duši je dobré jedině pro někoho, kdo se bojí zaujmout v životě nějaké stanovisko. Vždycky je mnohem snadnější uvěřit ve vlastní dobrotu, než se postavit proti druhým a bojovat za svá práva. Vždycky je snadnější vyslechnout urážku a neoplatit ji, než se pustit do zápasu s někým mnohem silnějším; vždycky můžeme tvrdit, že nás nezasáhl kámen, který po nás někdo hodil, a teprve v noci - když jsme sami a naše žena nebo náš manžel nebo náš kamarád ze školy spí - můžeme tiše oplakávat svou zbabělost...

Kryštof - Lampion

21. ledna 2010 v 10:09 | Jitinka |  Písně
Před dvěma dny jsem našla tuhle písničku od Kryštofa, akustickou verzi... Já vím, není to nic nového..

Něco mi to ale připomíná...

A když to vzdám, zhasni můj stadión
Přečti si poslední básně, co jsem ti napsal
Jsou krásné
Jsou pod polštářem a zapal můj lampión
Ať hoří hrozně moc
V samotách vesmíru, ve fraku na míru
Ho chci vidět celou noc, tam bude
Refrén:
Zastřeno, zrušeno, ztlumeno až ticho bolí
Zastřeno, zrušeno, ztlumeno až....

Vždyť už mě znáš, síly mě opouští
Jako dým z cigarety, zmizím ti mezi světy
A doufám, že doletí ke mně
Že odpouštíš mi,
Abych mohl klidně spát
V samotách vesmíru, v pyžamu na míru
Sám, akorát, že bude
Refrén:
Zastřeno, zrušeno, ztlumeno až ticho bolí
Zastřeno, zrušeno, ztlumeno až ticho bolíCvičte se mnou I.

9. ledna 2010 v 19:48 | Jitinka |  Tancování
Jak jsem slíbila, tak jsem dodržela. Máme tu novou rubriku - tancování. A co v ní bude? Nechte se překvapit. :P

Začíná plesová sezóna, a tak je dobrý si zformovat postavu do šatů. :) Ale protože jsme dlouho necvičily nebo aspoň já ne, tak si dneska dáme takovou lehkou a oddechovou a spíše protahovací sestavičku z aerobiku, na zahřátí, abychom příště si mohly dát něco o hodně tvrdšího. :P

Pánové mohou cvičit taky.. fantazii se meze nekladou. :D (Ale chápu, že tohle je spíše něco pro ženy, ale pro muže mám taky něco v zásobě, ale až někdy příště.. :P)

)

Tlaková níž - Richard Muller

8. ledna 2010 v 17:04 | Jitinka |  Písně
Tlaková níž.. co k tomu víc říct..


Nová dávka citátů.. :P

6. ledna 2010 v 19:22 | Jitinka |  Citáty
Tentokrát z knihy Život (vybrané citáty) - Paulo Coelho


Pokud máš minulost, s níž nejsi spokojen, zapomeň na ni, hned teď. Představ si pro sebe nový života uvěř v něj. Soustřeď se jenom na ty okamžiky, v nichž jsi dosáhl toho, po čem jsi toužil. To ti dodá sílu, pomůže ti získat, po čem toužíš. ( Pátá hora)

Život se skládá z prostých věcí a ona už byla čím dál víc unavená hledáním něčeho - ani přesně nevěděla čeho. (Jedenáct minut)

Jenom jediné znemožňuje sen: strach z neúspěchu. (Alchymista)

Když někdo po něčem touží, musí si uvědomit, že to s sebou nese riziko. Ale právě kvůli tomu je život zajímavý.(Poutník)

V životě muže či ženy existují jen dva přístupy:
dá se budovat, nebo pěstovat.
Stavitelé se mohou svým úkolům věnovat léta, ale jednoho dne přijde okamžik, kdy je jejich dílo hotovo. Pak přestanou konat a obklopí je vlastní zdi. Jakmile budova stojí, život ztratí smysl.
Ti, kteří pěstují rostliny, musejí čelit bouřím a změnám ročním dob a jen zřídkakdy si odpočinou. A na rozdíl od staveb rostliny v zahradě nikdy nepřestávají růst. Neustále si vyžadují zahradníkovu pozornost, a právě to činí z jeho života velké dobrodružstvíí. (Brida)

Vždycky je důležité poznat, že něco dospělo do konce. Uzavírání kruhů, zavírání dveří, dopsání kapitol - nezáleží na tom, jak to nazveme. Záleží na tom, abychom dokázali nechat za sebou v minulosti ty životní epizody, které už skončily. (Záhir)

Když někdo miluje, vůbec nemusí rozumět tomu, co se děje, protože všechno se začne dít v nás. (Alchymista)

Ten, kdo miluje, dobyl svět a nebojí se žádné ztráty. Pravá láska je čin bezpodmínečné kapitulace. ( U řeky Piedra jsem usedla a plakala)

Buď jako gejzír, který překypuje, ne jako kašna, která jen zadržuje vodu. (Veronika se rozhodla zemřít)

Bůh je láska, velkorysost a odpuštění: když tomu uvěříme, nikdy nedovolíme, aby nás ochromily naše slabosti. (Valkýry)

Už od počátků času lidé poznávali pravou lásku podle světla v očích. (Brida)

Všechno mi napovídá, že se právě chystám špatně rozhodnout, ale dělat chyby patří k životu. Co ode mě svět chce? Chce, abych nikdy neriskovala, abych se vrátila tam, odkud jsem vyšla, jen proto, že nemám odvahu říct životu "ano"? (Jedenáct minut)

Mám spoustu jizev, ale také v sobě nesu okamžiky, k nimž by nedošlo, kdybych se neodvážil překročit své hranice. ( Fejeton - Nejsem šťastný)

V každém z těcho 365 dní se budu na všechno a na všechny dívat, jako by to bylo poprvé - hlavně na maličkosti. (Fejeton - Jako by to bylo poprvé)

Shakira - Lo Hecho Esta Hecho

5. ledna 2010 v 19:36 | Jitinka |  Písně
Shakira nám trochu změnila hudební styl, což je malinko škoda, i když mě se tohle taky docela líbí. Ale nejvíc jsem se zamilovala do tohohle postelového klipu. Člověk by neřek, že se dá v posteli tancovat. ( I když...si vzpomenu na mládí, jak jsem v ní dělala kotouly, svíčky, hvězdy a všechno možný - pak se taky nedivím, že už ta postel teď za moc nestojí :D)
Paráda, úplně jsem se do toho zamilovala. Výrazový tanec je taky moc hezký. Ostatně jako všechny tance na světě. Uvědomila jsem si, že jsem do nového blogu nepřetáhla moje taneční články. Tak možná něco bude. :)

No, posuďte sami - hudbu i klip. ;)


Něco ztratit, něco získat..

1. ledna 2010 v 0:00 | Jitinka |  Zamyšlení

Protiklady se přitahují...
Někdo zemře, někdo se narodí.
Někdo onemocní, někdo se uzdraví.
Někdo se vezme, někdo se rozvede.
Někdo se pohádá, někdo se usmíří.

A tak, abychom mohli něco získat, musíme něco ztratit.

Rok Ztrát a Nálezů - takový byl pro mě rok 2009.

Ztratila jsem přátele ze střední, získala jsem nové, z výšky.
Ztratila jsem kamaráda :(, získala jsem přítele. :)

Některý ztráty bolely víc, některý míň..

Takový už je život...

Některé ztráty bych chtěla znova získat, snad se mi to povede..

Přeji krásný rok 2010, hodně nálezů a málo ztrát.